Gelin adaylarının en çok zorlandığı durumlardan birisi de şüphesiz gelinlik seçimi.

Çevre baskısı , yüksek fiyatlar ve ucu bucağı olmayan sektörün yüzlerce alternatifli modelli durumu biraz daha karışık hale getiriyor.

Ama tabii ki her şey gibi bununda kolay çözümleri var..

İlk çözüm önerimiz vücut tipinizden ilerlemeniz olacak,
 
Çünkü dünyanın en güzel modeli de üzerinizde olsa vücut şeklinize uygun bir formda değilse büyüleyici bir gelin olamazsınız.

Vücut tipinizi tanımıyor iseniz mağazalarımızdan randevu alıp a kesim, prenses kesim, dar kesim ve balık kesim gelinlikleri üzerinizde görerek hangisinin yakışıp yakışmayacağını , personellerimizin de desteğiyle kavrayabilirsiniz.

İkinci çözüm önerimiz düğün konsepti, mekanınız ve kesinlikle evlendiğiniz mevsim.
 
Yaz gelini, kış gelini, sonbahar gelini ve bahar gelini...
 
Bunlar o kadar önemli ki yazlık danteller, kışlık danteller çok etkili... Mesela bir yaz düğününde kuş tüyü gelinlik anlamsız olabilir.
 
Düğün konseptinde davetiyeden duvağa, gelinlikten makyajınıza, saç stilinizden gelin buketinize, her şey bütünlüğün bir parçasıdır. Ahengi bozmamak adına birbirine uyan seçimler yapılmalıdır.

Mesela bir kır düğünü tercih edecekseniz ucuş uçuş etekler, ipeksi yumuşacık, incecik, ifil ifil tüllerle harmanlanmış bir gelinlik doğru olacaktır.
 
Şık bir saray düğününde ise yoğun işli ağır danteller kullanılabilir.
 
Kır düğününde balık , saray düğününde prenses kullanın demek son derece yanlıştır. Kendi vücut şeklinize uygun gelinliği mevsimine uygun metaryeller ile doğru eşleştirebilmektir en önemlisi.

Düğün konsepti, mevsim ve vücut tipiniz sizi doğru gelinliğe yakınlaştırır. Bana hepsi yakışıyor diyenler
bu durumda bekarlığa veda , ev çıkışı , save the date yada nikah elbisesi başlığında ikinci bir joker gelinlikle aklınızı çelen diğer gelinlik şansını yaratabilirsiniz.

İkinci gelinlik için bütçe ayırmadıysanız gelin butiklerinde hazırda olan teshir ürünlerinden daha kampanyalı ürünler size yardımcı olacaktır.

Ve son olarak düğüne kalan süreyi hesaba katarak hazır gelinlik mi yoksa özel dikim mi kararsızlığına önderlik edebilirsin.

Umarım bu öneriler sana yardımcı olmuştur. İçinden çıkamadığın tüm kararsızlıklar için kalbinizden gelen ilk sese kulak vermelisin.

Tüm bu zorlayıcı sürecin stresi içinde kaybolurken her şeyin bir detay olduğunu ve düğün gecenizde detaylar ile değil gülümsemeniz ve mutluluğunuzla hatırlanacağınızı unutmayın ...

Hepinize sağlıklı mutlu stressiz bir düğün süreci diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir