Sizlere öncelikle Şebnem Sönmez’in kurucusu Hasibe Sönmez’den bahsedeceğim.
Bu yolculuğa 1990’lı yıllarda İstanbul’un en prestijli moda evlerinde zanaatını geliştirerek başladı. Bir çok ünlü gelinlik firmasında deneyimlerini biriktirerek 2002 yılında kendi isim etiketini başlattı.

Bugün Şebnem Sönmez markası, çeşitli ülkelerde yaşayan tüm genç kızlar için modaya uygun, üst düzey gelin ve gece kıyafetleri sunuyor. Özelleştirilmiş kumaşlar, kristal ve inci işlemeleriyle, zarif parçalar tasarlayarak, helen tarzdan, avangard modellere, klasik kesimlerden, salaş elbiselere her tarza uygun modelleriyle gelin endüstrisine katkı sağlıyor.

Hasibe Sönmez bu yola adım attığı ilk günden beri hayatınızın en güzel gününü güzelleştirmeyi, mutlu gelinler yaratmayı hedefliyor.

Geleneksel el işçiliğini modern tarzla harmanlayarak sınırsız seçenekler ile zamansız ve rafine bir stille, zarif gelinler yaratmak için itina ile çalışıyor. Tüm gelinlerine bir anne şefkatiyle yaklaşıp onları mutlu etmek adına performansına büyük derecede itina ve çaba ekler. Gülümsetemediği gelinlerine yeri gelir dar vakitte de olsa bir yenisini hazırlar.

Kendimden bahsedecek olursam ben Şebnem.

Bu yolculuğa çok küçük yaşlarda markanın adı olarak başladım. Zanaatımı çocuk yaşlarımda annemin eteklerinde büyürken kendisinden öğrendim. Couture sevgim anneme eşlik ederken büyülü moda dünyasına ilgi duymamla başladı. Ve işine olan aşkına hayran olduğum annemin ayak izlerini takip etmeyi seçtim. Hiç sıkılmadan emek harcadığım, ruhuma işleyen bu meslekle alakalı çeşitli moda akademilerinden eğitimler alarak teknik açıdan kendimi geliştirdim.

Çağdaş moda ve tasarım yaklaşımına olan sevgiyle, geleneksel couture ile modern bir estetiği dengeleyen koleksiyonlar yaratmak için anne-kız kafa kafaya birlikte çalışıyoruz.

Tek hedefimiz mutlu gelinler yaratıp bu yola devam etmek, markamızı gülümsetebildiğimiz gelinlerimizle büyütebilmek.

Zerafetiyle hatırlanmak istiyorsan sende #şebnemingelinleri ol dünyamıza katıl.